Výhled počasí

Předpověď na měsíc: Vánoce budou na blátě! Kdy se dočkáme sněhu?

Žena v zimě 6
Zdroj: TN.cz, Klára Zamouřilová, Nina Ortová
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 14. 12. 2019
Téma:

Následující měsíc bude teplotně nadprůměrný. Nejtepleji má být hned příští týden, kdy mohou teploty vystoupat až k deseti stupňům. Sněžit příliš nebude, přibývání srážek očekávají meteorologové až na začátku druhého lednového týdne.

"Výrazně nejteplejší se očekává první předpovědní týden, v následujících týdnech by teploty měly pozvolna klesat a až ve druhé polovině předpovědního období budou pravděpodobně v rozmezí běžných hodnot pro danou roční dobu," uvedl na svém webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

V příštím týdnu se podle měsíčního výhledu mohou teploty šplhat až k deseti stupňům, v noci ale bude kolem nuly. Na Silvestra se mírně ochladí, přes den bude podle předpovědi kolem tří až pěti stupňů. Stejné teploty zůstanou i v dalších dvou týdnech.

 

Z hlediska srážek bude nejbohatší až poslední předpovědní týden (od 6. ledna), úhrny se ale neodchýlí od normálu. První tři týdny se ale příliš sněžení nedočkáme. Vánoce i Nový rok tak zřejmě znovu budou na blátě.

 

 

Výhled počasí na čtyři nadcházející týdny vydává každou sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Úspěšnost se u teplot pohybuje kolem 75 %, u srážek okolo 65 %. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám.

TN.cz