jak bude?

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Na Česko udeří mráz! MAPY SNĚHU

Téma:

Noční teploty místy pod nulou, na horách sníh a sešup denních teplot i na pouhých pět stupňů nad nulou - takové počasí nás čeká v nadcházejícím týdnu.

Teplé oblečení, po ránu klidně už i rukavice nebo šály a do tašky raději deštník. Tak by asi mohla znít jednoduchá rada na to, jak se vypořádat s počasím tohoto týdne. Zatím k nám sice postupuje teplejší vzduch z jihovýchodu, ale to se v týdnu změní a podle Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) k nám začne pronikat "chladný a vlhký vzduch od severozápadu"...

 

Předpověď na pondělí:


V noci oblačno až polojasno, na horách ojediněle slabý déšť nebo mrholení, na severovýchodě srážky smíšené nebo sněhové. Místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Přes den většinou polojasno. Ráno a dopoledne místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Během dne na severu území přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 7 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C, na Šumavě kolem 7 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s bude večer slábnout, v západní polovině Čech slabý proměnlivý do 3 m/s.

 

GALERIE: Mapy srážek

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Mapy srážek - 1

 

Předpověď na úterý:


Většinou polojasno, zejména ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Během odpoledne od severozápadu přibývání frontální oblačnosti a později večer v severní polovině území ojediněle déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 7 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr 1 až 4 m/s se bude měnit na mírný jihozápadní až západní 2 až 6 m/s.

 

 

Předpověď na středu:

 

Oblačno až zataženo, občasný déšť nebo přeháňky, nad 1000 m srážky sněhové. Během dne přechod k proměnlivé oblačnosti, ojediněle, na severu místy přeháňky, nad 700 m sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na čerstvý západní až severozápadní 4 až 8 m/s, na severu ojediněle s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s. Večer bude vítr slábnout.

 

Předpověď na čtvrtek:


Proměnlivá oblačnost, na většině území přeháňky, nad 700 m, na severu a severovýchodě nad 500 m sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s bude slábnout.

 

 

Předpověď na pátek


Polojasno až oblačno. Ojediněle mlhy. Během dne přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Mírný jižní vítr 2 až 6 m/s.

Podívejte se na ranní předpověď počasí 

 

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:


Oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Na horách srážky postupně sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

V Mexiku patří k nejsledovanějším pořadům počasí. Až uvidíte moderátorku, hned pochopíte!

3 nejšílenější konspirační teorie o počasí: Povodně způsobují klimateroristi, letadla na nás sypou jedy a další

Související témata:
tn.cz / gar