Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

lednové počasí

Předpověď na víkend: Sníh a mráz, ideální podmínky na horách

Zimní počasí
Zdroj: Thinkstockphotos

Během víkendu bude přetrvávat zimní počasí. Vítr už bude foukat pouze mírný. Na horách budou ideální podmínky pro lyžování - nasněží a bude prašan!

"V pátek bude většinou oblačno, místy sněhové přeháňky, na horách četnější, v polohách pod 400 m přechodně i smíšené nebo dešťové. Noční teploty 1 až -3 °C. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem -3 °C. Mírný až čerstvý západní vítr," řekla pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

  

Na horách budou ideální podmínky pro lyžování. "Do odpoledne se bude v jihozápadní polovině území vyskytovat trvalejší a místy i vydatnější sněžení, při kterém může napadnout kolem 10 cm nového sněhu za 6 hodin," dodala Honsová.

 

 

Ve večerních hodinách bude hrozit náledí. "Při cestování doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku," radí ČHMÚ.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 

Sobota

V sobotu bude oblačno a na některém území bude sněžit. "Noční teploty -1 až -5 °C, při vyjasnění až -8 °C. Denní teploty -2 až 2 °C," dodala Honsová.

 

Neděle

V neděli bude oblačno, občas sněhové přeháňky nebo sněžení. Noční teploty -2 až -6 °C, při vyjasnění až -8 °C. Denní teploty -2 až 2 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr.

ham TN.cz