Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

počasí

Nová výstraha: Blíží se další vichřice, pak přijde velké oteplení

Oteplení
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Po silném větru, který se o víkendu přehnal přes Českou republiku a způsobil obrovské škody, vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) další výstrahu. Vítr udeří ve středu a bude postupně zesilovat. Dosáhnout může rychlosti 70 km/h. O víkendu se však můžeme těšit na příjemné oteplení. Teploty by měly vystoupat až na 18 °C.

Ve středu se připravte na další vichřici, ta se přežene přes většinu našeho území. Ve středu na západě Čech bude místy dostahovat až 70 km/h. Během večera se dočkáme zeslábnutí. Ve čtvrtek však opět vítr zesílí a místy se vyskytnou nárazy 55 až 70 km/h.  

 

Lidé by měli zajistit okna, dveře, upevnit nebo odstranit volně uložené předměty. Pokud se chystáte do hor, měli byste si to raději rozmyslet. Túra může být nebezpečná především na hřebenech. 

 

 

Vítr bude doprovázený deštěm a chladným počasím, které nás čeká i v dalších dnech, a to až do soboty. Teploty se budou pohybovat většinou mezi 6 až 10 °C, v noci by pak neměly klesnout pod nulu. 

 

V neděli se však podle meteorologů dočkáme vysokých teplot. Přes den by totiž mohly vyšplhat až na 18 °C. Bohužel bude opět spíše zataženo a místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 7 do 2 °C. 

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pryč s jarní únavou! 3 zásadní tipy
Čas na posílení imunity je tu! Které bylinky jsou nejlepší?

reg TN.cz