Ostrá slova o mluvčím prezidenta

Předseda Senátu Štěch se pustil do Ovčáčka: Blbec a ještě hluchý!

Milan Štěch a Jiří Ovčáček
Zdroj: Profimedia, TN.cz
Milan Štěch a Jiří Ovčáček
Téma:

Předseda Senátu Milan Štěch se ostře pustil do mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka. Kvůli slovům, která na jeho adresu dnes Ovčáček pronesl, nazval jednoho z nejbližších spolupracovníků prezidenta blbcem, který je navíc hluchý. Ovčáček mu vpodvečer na twitteru vrátil úder.

Jiřího Ovčáčka rozčílily hlasité projevy odporu vůči premiérovi Andreji Babišovi během pietní akce u budovy Českého rozhlasu, kde si přítomní připomínali 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy. V záplavě tweetů se otřel i o předsedu Senátu Milana Štěcha, který na Vinohradské třídě také hovořil.

 

"Co víc charakterizuje křičící nositele nenávisti, kteří ničí vzpomínku na okupaci, než fakt, že při projevu člena normalizační KSČ v letech 1979 až 1989 distingovaně mlčeli!" napsal Ovčáček a oním "členem normalizační KSČ" myslel bezpochyby Štěcha.

 

Ten si jeho slova nenechal líbit. "Že je Jiří Ovčáček blbec, už dávno vím a nevyjadřuju se k tomu. Po dnešku vím také, že je navíc hluchý. To, že napsal, že lidé vyslechli můj projev v tichosti, to jen potvrzuje," ohradil se na facebooku šéf horní komory.

 

Štěcha totiž, na rozdíl od předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka a premiéra Andreje Babiše, uvítali lidé na shromáždění potleskem.

 

V podvečerních hodinách Jiří Ovčáček na twitteru na Štěchovy invektivy reagoval. "Soudruh 1979 - 1989 mne opravdu urazit nemůže. Ještě se chlubí tím, že mu tleskali ti, kteří zneuctili památku obětí okupace! Tleskali normalizačnímu komunistovi, který souhlasil s okupací a Poučením z krizového vývoje!" napsal mluvčí prezidenta.

 

 

Štěch nebyl jediným politikem, do něhož se Ovčáček kvůli výročí okupace pustil. Rozčílila jej také slova Jana Farského, že Sovětský svaz "21. srpna 1968 definitivně potvrdil, že ve 2. světové válce neosvobozoval, ale dobýval".

 

Farský podle Ovčáčka zneužívá výročí sprna 1968 k poplivání padlých přiosvobozování ČSR. "Tohle fakticky tvrdí, že Rudá armáda okupovala Protektorát Čechy a Morava a vyhnala naše ´ochránce´. Hnus!" rozčiloval se mluvčí prezidenta.

 

Více o tom, co se dělo na Vinohradské třídě, v reportáži Poledních Televizních novin:

vbo TN.cz