Podvodník

Podvodník předstíral, že je lékař OSN. Češka přišla o čtvrt milionu

Muž vylákal po ženě přes internet několik tisíc
Zdroj: Getty Images
Téma:

Další případ podvedené Češky, ze které na internetu neznámý pachatel vylákal statisíce, vyšetřují policisté. Okradená žena z Rokycanska přišla o 260 tisíc, které poslala údajnému lékaři pracujícímu na misích OSN.

Osmapadesátiletá žena nahlásila na policii, že se stala obětí podvodu. Pořádnou sumu z ní vylákal internetový podvodník. Muž se se ženou seznámil na sociální síti. Tvrdil, že je anglický lékař OSN, který se účastní zahraničních misí. Česky ale příliš neuměl a žena s ním kontakt ukončila.


Posléze se ozval muž znovu, který se tentokrát vydával za jiného lékaře mluvícího česky. Měl na profilu totožné fotografie jako předchozí muž a dokonce i podobný životní příběh, ačkoliv jí to bylo podivné, ženu to neodradilo.


"Po nějaké době začali plánovat společnou budoucnost a komunikace mezi nimi začala být intimnější. Aby byla celá situace důvěryhodnější a emotivnější, začala s ženou komunikovat i údajná dcera dotyčného muže,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.


Muž ženě slíbil sňatek a nutil ji, aby peníze na výdaje dávala na společný účet. Účet měla sama vytvořit a měl sloužit i jako zásoba peněz pro jeho dceru, kdyby se jemu, jakožto lékaři na misi, něco stalo.

 

 

Žena podvodníkovi zaslala celkem 260 tisíc. Ty musela navíc směnit za bitcoiny. Dále policejní mluvčí uvádí, že poškozená přestala muži věřit, až když se příliš často ptal, zda peníze odeslala. Růžové brýle jí definitivně spadly, když ji kontaktovala společnost, která zřizovala jejich společný účet s tím, že peníze ze společného na ten její nejdou odeslat.


"Rokycanská policie zjistila, že se obdobným případem zabývají již prostějovští kriminalisté," dodala Jiroušková s tím, že lidé by měli být obezřetnější. Podobné případy se totiž v poslední době množí a především starší ženy už přišly o statisíce.

han TN.cz