policejní statistika

PŘEHLED: Lupiči loni udeřili na 1564 místech, kde si dát pozor?

Lupič s tyčí
Zdroj: Profimedia
Téma:

Lupiči v loňském roce udeřili na celkem 1564 místech, policistům se podařilo vyřešit více než tisíc případů. Z hlediska počtu incidentů vede většinou Praha kvůli velké koncentraci lidí, z krajů je ale statisticky nebezpečnější Moravskoslezský kraj. V rámci rozdělení na jednotlivé obvody je hlavní město ve výrazném a smutném vedení.

Loupeží oproti loňskému roku ubylo, policistům se navíc podařilo vyřešit větší množství případů. Z policejních statistik navíc vyplývá, že loni nedošlo ani k jednomu přepadení na finančních institucích.

 

Praha, která se z krajského hlediska většinou umisťuje v rámci těch statisticky nejméně bezpečných míst, tentokrát zaujímá přední místo i v rámci obvodů.

 

S vysokým indexem kriminality (počet spáchaných trestných činů za zvolené časové období na daném území, přepočtený na 10 tisíc obyvatel) vede Praha 1 - Bartolomějská s deseti případy, obvod ale počítá jen s 3703 obyvateli.

 

Po kliknutí na mapu si můžete prohlédnout detailně jednotlivé obvody.

 

Následuje Ostrava - Střed, kde policisté řešilI hned 16 případů, do celého obvodu ale spadá 7343 obyvatel. Další je Plzeň - Střed s 20 případy na 11 815 obyvateli.

 

Nejvíce případů řešili policisté v obvodu Ostrava - Mariánské Hory, kde lupiči udeřili hned ve 27 případech. Jen o jeden případ méně řešili mostečtí policisté. Třetím obvodem s nejvíce loupežemi je Kladno, kde policisté řešili 24 případů.

 

Tabulka obsahuje údaje z loňského roku, vyobrazeno je prvních 50 obvodů podle indexu kriminality. Celý seznam najdete ZDE.

 

Z hlediska krajů řešili největší množství případů moravskoslezští policisté a i index kriminality je zde nejvyšší. Jedna loupež tam připadá na celkem 4390 lidí. Velmi podobně je na tom pak Ústecký kraj, kde jedna loupež připadá na 4337 lidí.

 

Praha je v rámci krajů z hlediska loupeží třetím nejnebezpečnějším místem. Jeden případ tam připadá na 4768 lidí. Následuje Karlovarský kraj s 5146 lidmi na jeden případ, Liberecký kraj s 6168 obyvateli na jednu loupež a Plzeňský kraj s 6278 lidmi.

 

 

Ve Středočeském kraji připadá na jednu loupež 6933 lidí, následuje Jihočeský kraj se 7209 lidmi, Jihomoravský kraj se 7596 lidmi a Olomoucký kraj s 10 641 lidmi.

 

Mezi čtyři statisticky nejbezpečnější kraje se řadí Královéhradecký kraj s 12 314 lidmi na jednu loupež, Zlínský kraj, kde jeden případ připadá na 13106 obyvatel, Kraj Vysočina se 14627 lidmi a úplně nejbezpečnějším krajem je Pardubický, kde připadne jedna loupež na 21505 lidí.
 

klma TN.cz