poslední nákupy

Přehled otevřených obchodů:Tady ještě nakoupíte na silvestrovskou party

Zavřený obchod
Zdroj: Getty Images, TN.cz
Martin Klícha
Martin Klícha
31.12. 2020 8:22
Téma:

Poslední den letošního roku je tu, mnozí ho mají spojený s oslavami. Ne všichni ale stihli nakoupit. Velké obchodní řetězce mají většinou otevřeno, zkrátili ale otevírací dobu, aby dopřáli silvestrovské oslavy i svým zaměstnancům. Na Nový rok pak bude většinou zavřeno.

Od neděle začala platit přísnější bezpečnostní opatření, omezen byl prodej určitého druhu zboží. To ale nebrání nákupu potravin na silvestrovskou oslavu. Lidé by si ale měli pospíšit, většina obchodů totiž zavře dříve, než jsme zvyklí.

 

Penny Market

Společnost Penny Market od neděle funguje podle normální otevírací doby, 31. 12. ale uzavře své prodejny dříve, zákazníci musí nákupy stihnout do 17:00. V pátek bude zavřeno, k běžné otevírací době se prodejny vrátí v sobotu.

 

Albert

V prodejnách Albert bude až na výjimky ve čtvrtek 31. 12. otevřeno do 18:00, výjimky jsou rozepsané přímo v detailech jednotlivých prodejen. Na Nový rok hlásí velká část prodejen zavřeno.

 

Lidl

Prodejny Lidl mohou lidé ve čtvrtek také navštívit ve zkrácené době, obchody zavřou už v 17:00. V pátek 1. 1. 2021 pak bude ve všech prodejnách zavřeno.

 

 

Billa

Velká většina prodejen Billa zavírá ve čtvrtek podobně jako další obchody už v 17:00, najde se ale několik výjimek. Mezi ty patří některé prodejny v Praze (Vodičkova, Wilsonova, Sokolovská), které zavřou až v 19:00. V pátek bude v obchodech zavřeno.

 

Tesco

Omezená otevírací doba se týká i obchodního řetězce Tesco. Nákupy musí lidé ve čtvrtek stihnout do 17:00. Změna se týká všech provozoven, zavřou se tak i hypermarkety, čerpací stanice či malé formáty. Na Nový rok budou mít prodejny Tesco zavřeno.

 

Kaufland

I obchodní řetězec Kaufland omezuje během posledního dne letošního roku otevírací dobu. Prodejny se zavřou v 18:00. Znovu se otevřou až 2. ledna, na Nový rok bude zavřeno.

 

 

Globus

Vzhledem k opatřením zkrátil obchodní řetězec běžnou otevírací dobu, obchody se v běžných dnech otevírají od 7 do 21 hodin. Silvestrovské nákupy v prodejnách Globus musí lidé stihnout do 17:00.

 

Makro

Výjimkou není ani obchodní řetězec Makro, prodejny se ve čtvrtek uzavřou už v 18:00, na Nový rok pak bude všude zavřeno. To se týká i rozvozu.

 

Na Silvestra zákazníci brali obchody útokem, poodívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz