PLÁNOVANÉ ROZVOLŇOVÁNÍ

PŘEHLED po krajích. Hranici pro rozvolnění překročily zatím jen dva

Koronavirus - omezení v krajích
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Brabec Martina
Martina Brabec
20.4. 2021 18:01
Téma:

Hranice pro rozvolňování některých opatření v České republice je 100 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Díky tomu, že je v regionu méně nakažených se od pondělí do školek mohou vracet všechny děti v Karlovarském a Královéhradeckém kraji. A během týdne možná přibudou další. Podívejte se, jaká je situace ve vašem kraji.

Od pondělí 26. dubna se kompletně otevřou mateřské školy v Karlovarském a Královéhradeckém kraji. Je to z toho důvodu, že týdenní přírůstek nových případů nákazy covidem-19 je v těchto oblastech pod 100 na 100 000 obyvatel.

 

Děti ve školkách navíc nebudou muset nosit roušky a ani nebudou testovány. Na tiskové konferenci to v pondělí řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). 

 

Velmi nízký výskyt nových případů je i v Plzeňském kraji, ve čtvrtek by tak mělo být zřejmé, zda se od pondělí školky naplno otevřou i v tomto regionu. Daleko od potřebné hranice není ani hlavní město Praha.

 

 

Opačná situace je na Moravě a ve Slezsku. Nejvíce nakažených hlásí konkrétně Zlínský kraj, a to 283 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Šoatná situace je zatím také na Vysočině a v Jihočeském kraji.

 

Přehled po krajích

 

 

Celkově je mnohem horší situace na východě republiky. Podle odborníků je jedním z důvodů, že se pandemie v Česku přesouvá ze západu na východ. 

 

Karlovarský, Královéhradecký a Plzeňský kraj totiž ještě před pár týdny patřily mezi nejpostiženější. Nyní je v nich situace naopak nejlepší. Na Moravu a Slezsko ovšem pandemie dorazila později.

 

 

Vláda o dalším rozvolnění rozhodne ve čtvrtek. "Pokud se ta situace bude vyvíjet dobře, pokud incidence bude směřovat ke klíčové hranici, na které jsme se shodli, to je 100 za týden vůči 100 000 obyvatel, jsme připraveni ukázat ve čtvrtek systém rozvolnění v obchodu a ve službách," řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

 

V celé republice je nyní za posledních 7 dní nově nakažených 191 osob na 100 tisíc obyvatel. 

 

Otevření školek oznámil ministr Arenberger na tiskové konferenci. Poslechněte si ji:

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz