Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zázrakem přežil

Přejel chodce a vláčel ho za sebou: Policie už ví, kdo je řidič BMW

Policie už zná totožnost řidiče BMW, který před Úřadem vlády v Praze přejel chodce. Toho předtím ještě srazilo jiné auto. Po odvysílání včerejší reportáže v Televizních novinách se řidič přišel sám přihlásit.

Je zázrak, že vůbec přežil. Chodce nejprve srazil řidič stříbrného fiatu. Když ale vystoupil, aby mu pomohl, přihnalo se černé BMW a muže přejelo znovu. Pak ho auto vláčelo několik desítek metrů, nakonec zmizelo v ulicích Prahy.

 

Nehoda se stala už šestnáctého listopadu, dosud ale nebylo jasné, kdo za volantem BMW seděl. Provinilec se přišel přihlásit  přišel až poté, co uviděl reportáž v televizi.

 

Jde o 62letého muže ze středních Čech. Sám prý na služebně řekl, že BMW v osudnou chvíli řídil. Jak nehodu vysvětlil, zatím policie nezveřejnila.

 

 

Řidič BMW je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci. V případě odsouzení mu hrozí trest až na pět let.

 

Pětadvacetiletý chodec srážku přežil. Podle záchranářů se podruhé narodil. "Vzhledem k mechanismu zranění můžeme vůbec mluvit o zázraku, že muž vůbec tuto nehodu přežil," prohlásil policejní mluvčí Dominik Horn.

lud TN.cz