našli pachatele?

Překvapivý nález: U ostatků Peggy našli DNA známého neonacisty!

Peggy Knoblochová
Zdroj: Profimedia
Téma:
DNA

Němečtí vyšetřovatelé našli u pozůstatků dlouho pohřešované Peggy Knoblochové DNA dalšího člověka. Nepatřila ale muži, kterého v roce 2004 za vraždu dívky poslali na psychiatrickou léčbu, ale nechvalně proslulému mrtvému neonacistovi Uwe Böhnhardtovi.

Kriminalisté doufali, že lidská DNA nalezená u ostatků mrtvé dívenky, vnese trochu světla do velmi zamotaného případu. Teď jsou však vyšetřovatelé zmateni ještě více. Laboratorní výsledky poukázaly na překvapivou možnou spojitost se zemřelým neonacistou Uwe Böhnhardtem. O nálezu jeho DNA informovala v pátek policie a prokuratura.

 

Tehdy devítiletá Peggy Knoblochová z německého městečka Lichtenberg zmizela 7. května 2001. Ztratila se po cestě do školy, rojily se spekulace, že Peggy mohla být zavlečena do prostředí dětské prostituce. Dlouhá léta se nemohla najít, média jí začala přezdívat "německá Maddie".

 

 

Tělo dívenky našel nedaleko jejího domova náhodný houbař až letos v červnu. Krátce poté se našla i DNA dalšího člověka. Vyšetřovatelé už dříve obvinili z vraždy Peggy duševně nemocného Ulviho Kulaca, kterého se smrtí spojovaly nepřímé důkazy. Byl odsouzen k doživotnímu pobytu v psychiatrické léčebně. Nového procesu se dočkal až po deseti letech. Poté byl obvinění zproštěn a propuštěn.

 

Jak ukázalo vyšetřování, DNA patřila členovi neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU), která už má na svém kontě deset vražd, dva bombové útoky a 15 bankovních přepadení. Böhnhardt spáchal sebevraždu v roce 2011 společně se svým komplicem Mundlosem. Jejich spolupachatelka stojí nyní před soudem.

lud TN.cz