Šokující odhalení

Chtěli mě zastřelit, řekl Babiš. Ženu schoval v cizině, policie má podezřelého

Andrej Babiš a Monika Babisova
Zdroj: Profimedia
Premiér Andrej Babiš s manželkou Monikou
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 14:03
28.2. 2021 13:55
Téma:

Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli objasnil, proč si jeho manželka užívala v lednu na dovolené v Dubaji. Předseda vlády ji tam poslal, protože jemu i rodině vyhrožovali, že je zastřelí. Sama Monika údajně vůbec nic netušila.

Předseda vlády Andrej Babiš v neděli v pořadu CNN Prima News odhalil tajemství ze svého soukromí. Promluvil totiž o strachu, který měl nejen o sebe, ale také o svou rodinu. Ve chvíli, kdy Babiš vyšel najevo s odhalením, se mu leskly oči a podlomil hlas.


"Policie mi 8. ledna řekla, že je člověk, který chce zastřelit moji rodinu,“ řekl Babiš. Zároveň poznamenal, že v ohrožení byl i on sám. "Zastřelit chtěli i mě,“ hlesl.

 

 

"V souvislosti s výhrůžkou předsedovi vlády můžeme potvrdit, že je pražskou policií vedeno trestní stíhání konkrétní osoby. Kriminalisté ve věci podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Muž je v současné chvíli stíhán vazebně," informovali na twitteru v neděli policisté.

 


Dům českého premiéra proto doteď hlídali policisté. "Ten člověk byl zatčen ve Španělsku a moje žena šla do Dubaje, ano, protože se bála,“ doplnil Babiš.


V lednu se objevily fotografie, které zachycovaly Moniku Babišovou, jak si užívá v Dubaji. Premiér však s odhalením její cesty přišel až teď. Samotná Monika prý nic nevěděla. "Já to nechci komentovat. Moje žena to nevěděla, teďka se to dozvěděla. Já jsem je vyhnal pryč,“ uzavřel Babiš.

 

Premiér Babiš zhodnotil ve Sněmovně rok a koronavirem. Podívejte se:

 

TN.cz