konec koruny

Premiér Sobotka chce rychle zavést euro. Co vy? ANKETA

Sněm Svazu průmyslu a dopravy
Zdroj: ČTK
Téma:

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil na sněmu Svazu průmyslu a dopravy na veletrhu v Brně, kde zdůraznil, že pro vstup České republiky do eurozóny je nutné rychlé přijetí eura. Vystoupení z EU by podle něj byla ekonomická sebevražda. Konec koruny a přijetí eura je téma, které rozděluje českou společnost.

"Naším zájmem je být v jádru EU spolu s dalšími vyspělými zeměmi. Vystoupení z EU by byla ekonomická sebevražda," uvedl premiér Bohuslav Sobotka na sněmu Svazu průmyslu a dopravy.

 

S tím je i spojené přijetí eura, které považuje premiér za velmi důležité, podle něj by se k přijetí mělo přistoupit v nejbližší možné době.

 

Naopak všechny politiky, kteří mluví o vystoupení z EU označil Sobotka za blázny a poloblázny, setrvání v Unii je totiž podle premiéra jediným způsobem. jak zajistit bezpečnost a ekonomickou stabilitu České republiky.

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením eura v České republice?

Hlasovalo 19917 lidí.

 

Zavedení eura v České republice je velmi diskutovaným tématem. ČR se 1. května 2004 stala členem Evropské unie. V přístupové smlouvě se zavázala k přijetí jednotné evropské měny.

 

Termín, ke kterému bude ČR usilovat o přijetí eura, má určit vláda. Kritéria, která určuje Maastrichtská smlouva, jsou podmínkou pro přijetí ČR do eurozóny.

 

 

Sobotka také zmínil neodkladné záležitosti, které čekají novou vládu, jde zejména o energetický rozvoj a také internetovou revoluci, která umožní přechod k digitalizovanému průmyslu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Lady Dee šokovala vyjádřením k vládní krizi: Hrubě urazila Babiše a Sobotkovi vyznala lásku!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
klma TN.cz