Přepadení čerpací stanice

Dva muži s pistolí přepadli v Praze benzínku. Odjeli ukradeným autem

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 9.1. 2020 20:33
Téma:

Ve čtvrtek dopoledne dva podezřelí muži vyloupili čerpací stanici v pražské ulici Malešická. Obsluze měli vyhrožovat pistolí. S lupem měli v úmyslu odjet luxusním vozem zaparkovaným u jednoho ze stojanů. Když vůz posádka ubránila, ukradla si dvojice lupičů jiný. Ukradené auto policie vypátrala v Libni v ulici Na Kopečku, po pachatelích stále pátrá.

"Dnes v dopoledních hodinách došlo k loupežnému přepadení na benzínové čerpací stanici Shell, kdy dva podezřelí muži vstoupili do prodejny této čerpací stanice a pod pohrůžkou krátké střelné zbraně vyžadovali vydání finanční hotovosti. Tu obsluha následně v obavě o svůj život vydala," řekla policejní mluvčí Lucie Drábková.

 

Jakmile dvojice lupičů opustila prodejnu, zamířila k autu zaparkovanému u stojanu. Na ženu na místě spolujezdce měli namířit zbraň a pokusit se auto uloupit. Žena se ale začala bránit a oba podezřelé tak od pokusu odradila.

 

 

Podle informací policie měli utéct do vedlejší ulice, kde vyhodili z auta jiného řidiče. I jemu měli vyhrožovat pistolí a muž ze strachu, že ho zabijí, z auta vystoupil. Muži posléze vozem odjeli, nedojeli ale daleko.

 

"Policistům se během několika málo minut podařilo auto nalézt," informovala Drábková. Podezřelí muži se v autě ale nenacházeli. Podle informací policie měli lupiči hovořit "východním jazykem".

 

 

Loupež podle policie zachytily bezpečnostní kamery a záznamy z nich vyšetřovatelé vyhodnocují. Oba muži jsou podezřelí z trestného činu loupeže, za který jim hrozí 10 let vězení.

 

V benzínce ukradli hotovost v řádu několika tisíc korun. Při přepadení naštěstí nikoho nezranili.

TN.cz