padlo obvinění

Přeplněný přívoz na Slapech šel ke dnu! Policie řekla, kdo je vinen

Téma:

Policie ukončila vyšetřování dramatu na slapské přehradě. Na konci července se tam potopil přívoz s desítkami cestujících a jen zázrakem se tehdy nikomu nic nestalo.

Vyšetřovatelé obvinili z obecného ohrožení z nedbalosti kapitána přívozu. Na loď vzal mnohem víc lidí, než je povolených 33. Podle policistů se jich tam tísnilo 49.

 

Když pak okolo přívozu projela loď a ten nabral přední částí vlnu, vydal kapitán pokyn, aby se cestující přemístili na záď. Vše tím ještě zhrošil a postupně tak došlo k zatopení přívozu až do dvou třetin střešní konstrukce.

 

 

Na lodi vypukla panika, byla několik set metrů od břehu a zdaleka ne každý by k němu zvládl doplavat. Mezi cestujícími byli i starší lidé nebo několikaměsíční miminko. Vše nakonec dopadlo dobře, a to hlavně díky jachtařům, kteří se sjeli kolem přívozu a cestující zachránili.

 

Kapitán nechtěl přiznat, že vzal víc lidí, než měl. Televizi Nova tvrdil,  že žádnou chybu určitě neudělal. Nakonec mu to ale nebylo nic platné a teď mu hrozí šest měsíců až pět let vězení.  

mom/Ondřej Špalek TN.cz