krvavý útok

Přestřelka s ozbrojenci v Kábulu trvala sedm hodin, 43 mrtvých!

Téma:

Nejméně 43 lidí zahynulo při sedmihodinové přestřelce, která se strhla v pondělí v ulicích Kábulu. Vše odstartoval výbuch bomby nastražené v autě u vládní budovy, ozbrojenci pak vnikli dovnitř, kde drželi rukojmí.

Vyšetřovatelé strašlivého útoku, který se odehrál v pondělí v Kábulu, našli na místě nejméně 43 těl poté, co do vládní budovy vnikli po sebevražedném útoku ozbrojenci s automatickými puškami, uvádí agentura Reuters.

 

Po výbuchu bomby v autě do budovy ministerstva několik ozbrojených lidí, kteří si vzali pracovníky jako rukojmí. Před budovou se strhla několikahodinová přestřelka. Mezi mrtvými jsou tři útočníci a jeden policista, ostatní oběti jsou civilní.

 

Bezpečnostní složky z místa evakuovaly přes 350 osob, než mohly celou akci odvolat. K útoku se zatím nepřihlásila žádná skupina.

 

 

Útok přišel jen několik dní poté, co se Spojené státy rozhodly stáhnout část jednotek z Afghánistánu. Informace o stažení jednotek vyvolala zděšení a paniku mezi některými představiteli vlády, podle Reuters panuje obava, že vládu v zemi převezme Tálibán.
 

klma TN.cz