Nehoda na Benešovsku

Kamion se zvířaty se převrátil, prasata se rozutekla po lese!

Téma:

U Trhového Štěpánova se v pondělí ráno převrátil kamion převážející 190 prasat. Deset z nich při nehodě zahynulo a zbytek se rozutekl do lesa. Řidič vyvázl s lehkým zraněním, záchranáři ho převezli do nemocnice.

Kamion převážející zvířata se převrátil kolem osmé hodiny ranní. "K události došlo na trase z Trhového Štěpánova ve směru na Dalkovice na rovné silnici v lesním úseku. Tady 55letý řidič tahače v jedné chvíli sjel na krajnici a následně se dostal mimo vozovku, kde se převrátil," uvedla policejní mluvčí Eva Stulíková.

 

Kromě policie na místě zasahovali také hasiči Středočeského kraje a místní zemědělci. Ti se pode reportéra TV Nova snaží pomocí klacků přesunout rozuteklá prasata do lesní školky, která se nachází poblíž nehody.

 

GALERIE: Převrácený kamion s dobytkem na Benešovsku

1
/
4
Zdroj: facebook, HZS Středočeského kraje
Převrácený kamion

 

Zemědělci u nehody připravili také traktor, který chycená prasata převážel na místo, kam původně kamion mířil. Příčina nehody zatím není známa, řidič utrpěl lehké zranění a byl převezen do nemocnice.

 

 

Silnici policisté po nehodě kvůli najetí těžké techniky a překládce zvířat úplně uzavřeli. "Uzavírka potrvá patrně ještě nějakou delší dobu," sdělila před jedenáctou hodinou Stulíková. Ve čtvrt na dvě byl provoz obnoven.

Související témata:
sis TN.cz