Asie

Převrat v Barmě pokračuje. Armáda v zemi zablokovala Facebook

Státní převrat v Barmě
Zdroj: APTN
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 7:54
4.2. 2021 7:45
Téma:

Barmou už několik dní otřásá vojenský převrat. Armáda pozatýkala většinu vrcholných představitelů civilní vlády. V zemi nyní dokonce zablokovala i přístup na sociální sítě.

Nová vojenská vláda v Barmě zablokovala přístup na Facebook, protože na sociálních sítích rostl odpor vůči jejímu pondělnímu puči. Představitelé svržené vlády skrze něj vyzývali k občanské neposlušnosti. Protesty probíhají především za propuštění civilní vlády a její vůdkyně Aun Schan Su Ťij.


Facebook je v Barmě velmi populární. Svržená vláda tak běžně zveřejňovala veřejná oznámení právě na stránkách sociálních médií, informuje agentura AP.

 


Barmská armáda v pondělí zadržela šéfku vlády Do Aun Schan Su Ťij, prezidenta Win Myina a další politiky. V zemi byl následně vyhlášen výjimečný stav, který by měl trvat rok. Vedení Barmy se ujal vrchní velitel armády Min Aun Hlain.


Obyvatelé, kteří v pondělí ráno zapínali své televizní přijímače, měli přístup pouze k vojenskému televiznímu kanálu, všechny ostatní zpravodajské stanice byly blokovány. Také telefonní linky do hlavního města Neipyijto nebyly v pondělí v ranních hodinách dostupné. Ulice obsadila armáda.

 

Státní převrat v Barmě. Armáda se chopila moci a zadržela politiky. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz