brněnský případ

Jsem prezident a všechny zabiju, křičel polonahý muž v Brně

Muž v šortkách v zimě
Zdroj: Getty Images
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 17:36
2.1. 2020 16:50
Téma:

Ve středu odpoledne byli nuceni na tísňovou linku volat zaměstnanci brněnské nemocnice. Snažili se ošetřit 43letého muže, který byl však zjevně proti a ošetřovatelům se zuřivě vzpíral. Když zjistil, že přeprat se mu zdravotníky zřejmě nepodaří, rozhodl se utéct, ještě než ošetření dokončí. Z ordinace vyrazil jen v trenýrkách a tričku.

Právě díky do lednového počasí poněkud netradičnímu oděvu ho přivolaná hlídka rychle dopadla. Muž byl navíc bosý. Když ho strážníci vyzvali, aby zůstal stát a uklidnil se, jen vybičovali jeho agresivitu.

 

V amoku začal křičet, že je prezident a že všechny zabije. Jeho zuřivost se stále stupňovala a strážníci museli přejít k donucovacím prostředkům. Zpátky na ambulanci, ze které chvíli předtím utekl, ho vrátili v poutech.

 

 

"Dechová zkouška se u muže neprováděla, ale žádné známky toho, že by byl opilý, tam nebyly. Je však možné, že byl pod vlivem nějakých jiných látek," řekl mluvčí strážníků Pavel Šoba.

 

Ošetření muže, který je podezřelý z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby, se napodruhé podařilo zdárně dokončit. Svým řáděním naštěstí nikoho nezranil. Informaci, jestli muž podobný výstup už někdy v minulosti předvedl, městská policie nemohla potvrdit.

TN.cz