Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

návštěva zlínského kraje

Setkání těžkých vah: Zeman byl vedle hejtmana Mišáka za střízlíka

Miloš Zeman se ve Zlíně svezl i ve slavném Baťově výtahu
Zdroj: Jiří Ovčáček

Prezident Miloš Zeman s chotí Ivanou dnes zahájil návštěvu Zlínského kraje, a na východě republiky plánuje strávit tři dny. Štáb TV NOVA je mu v patách.

Prezidentská kolona přivezla Miloše Zemana s manželkou před sídlo Zlínského kraje krátce po půl jedenácté.


Tady ho už čekal hejtman Stanislav Mišák. Jako správný hostitel měl pro první dámu květiny. Miloš Zeman je od svého zvolení už na třetí návštěvě Zlínského kraje. Společně pak vyzkoušeli slavný výtah v Baťově mrakodrapu.


Zemansi na úvod návštěvy neodpustil poznámku na zdejší zaměstnavatele, kteří podle něho zaměstnancům málo platí - i proto jsou mzdy na východě Moravy druhé nejnižší v České republice.


Po obvyklých formalitách přímo v budově krajského úřadu se prezident po poledni podíval do jedné kovárny v někdejším baťovském areálu, potom přejel do obce Zdounky na Kroměřížsku, kde se před tamním kulturním domem setkal s místními obyvateli.


Hlavně ve čtvrtek bude Miloš Zeman hodně cestovat - to navštíví i vrbětický areál, kde v loňském roce explodovaly dva muniční sklady.


V nevlídném podzimním počasí si projede Slavičín, Rožnov pod Radhoštěm nebo Holešov. Už tradičně bude noci trávit ve vesnici Osvětimany, a to v tamním penzionu, který vlastní hradní kancléř Mynář.

pez, Petr Zapletal TN.cz