Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

česká měna

Prezident Zeman: Vylučte Řecko z eurozóny, jinak euro nechceme!

Miloš Zeman a euro
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Prezident Miloš Zeman na úterní přednášce se studenty zdůraznil, že každý hrdý národ má mít silnou měnu, zároveň ale naznačil, že přijetí eura v České republice je za současných podmínek proti národním zájmům.

Prezident Miloš Zeman dnes na přednášce se studenty Vysoké školy finanční a správní prohlásil, že bez vyloučení Řecka z eurozóny by přijetí eura odporovalo českým národním zájmům. "Není dobré, aby český daňový poplatník platil řecké dluhy,“ prohlásil prezident Miloš Zeman.

 

"Řecko se do své krize propadá stále hlouběji a hlouběji," dodal Zeman s tím, že chyba je právě v evropském stabilizačním mechanismu, který umožňuje, aby se půjčovalo hluboce zadluženým zemím i přes to, že nejsou schopny nebo ochotny své dluhy splácet.

 

 

Prezident Miloš Zeman zároveň očekává, že česká koruna posílí - a to až na 25,50 Kč za euro. "Hrdý národ má mít silnou měnu," prohlásil.

 

Zároveň opět zdůraznil, že souhlasí s rozhodnutím České národní banky (ČNB) zrušit takzvaný kurzový závazek, o kterém si myslí, že krátkodobě sice pomáhá, dlouhodobě ale škodí. Za hlavní přínos pak považuje to, že čeští exportéři nebudou "lenošit na nafouknutém kurzovém polštáři", ale budou muset vymýšlet stále nové inovace a zlepšit produktivitu práce. 

lud TN.cz