Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 12. 2015
Chce ho Zeman

Prezidentem nebudu, oznámil Rychetský a rýpnul si do Zemana

Miloš Zeman, Pavel Rychetský
Zdroj: TN.cz

Mým ideálním nástupcem je Pavel Rychetský, řekl v září studentům současný prezident Miloš Zeman. Předseda ústavního soudu ovšem na Pražský hrad nemíří, prý ani nemá peníze na kampaň.

Ústavní soudce a bývalý politik Rychetský to oznámil ve velkém rozhovoru pro Lidové noviny. V interview nezapomněl do Miloše Zemana pořádně rýpnout.


Zákon kandidátům na prezidenta umožňuje za kampaň utratit celkem 50 milionů korun - zájemci o Pražský hrad mohou v prvním kole utratit až 40 milionů korun, dalších deset pak v druhém kole, pokud do něj postoupí.


"To jsou částky, které jdou zcela mimo mě. Vůbec bych je nebyl schopen vynaložit a to ani v nižších řádech," nechal se slyšet Rychetský.


A prý rozhodně nechce, aby mu billboardy sponzoroval někdo jiný. Prý proto, že nechce po případném zvolení zůstat nikomu nic dlužen. A při té příležitosti si Rychetský rýpnul do současného prezidenta."Pokud se dobře pamatuji, jako předseda vlády odcházel Miloš Zeman do předčasného důchodu, který byl devět nebo deset tisíc. Jistěže 50 milionů z toho našetřit nemohl," má jasno Rychetský, který je podle vlastních slov spokojenější jako soudce než jako politik.

pez TN.cz
Reklama