Chtěl její kabelku

Přežila holokaust, ve sto letech ji zabil feťák kvůli pár stovkám!

Přepadená žena
Zdroj: Profimedia
Útočník ženě zlomil krk a lícní kost
Téma:

Stoletá žena, která přežila věznění v nacistickém táboře smrti, přišla o život po útoku drogově závislého muže. Narkoman přepadl stařenku kvůli pouhým 20 librám, necelým 600 korunám. Muž ve středu dostal u soudu nepodmíněný trest odnětí svobody.

Muž závislý na heroinu napadl stoletou seniorku Zofiji Kaczanovou, když šla do kostela na mši. Okradl ji o dvacet liber, což v přepočtu na naši měnu není ani 600 korun. Narkoman Kaczanové ukradl kabelku, při útoku jí zlomil krk a lícní kost. Na následky zranění žena zemřela.

 

Za druhé světové války paní Kaczanová přežila věznění v nacistickém táboře smrti Z koncentračního tábora se jí však podařilo dostat a po skončení války se přestěhovala i se svým manželem z Polska do Velké Británie.

 

Zofija oslavila své sté narozeniny jen pár týdnů před útokem. Silně věřící křesťanka měla podle svých přátel dobré srdce, za útočníka se dokonce na smrtelné posteli pomodlila.

 

GALERIE: Přežila holokaust, ve sto letech ji zabil feťák kvůli pár stovkám!

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Přepadená žena ; Žena krátce před útokem oslavila své sté narozeniny

 

Podle deníku Daily Mail 40letý Artur Waszkiewicz bezbrannou ženu okradl, aby měl z čeho zaplatit svoji další dávku heroinu. Ukradené peníze utratil jen o malou chvíli později u dealera. "Pachatel na ženu zaútočil, vytrhl jí kabelku z rukou a zraněnou ji nechal ležet na silnici," uvedla prokurátorka Kate Brunnerová.

 

 

Muž byl ve středu odsouzen za loupež a zabití. Porotě trvalo pouhé dvě hodiny, aby Waszkiewicze odsoudil. Před soudem neprojevoval žádné emoce, lítost nad činem prý nevyjádřil. "Jsem přesvědčen, že dlouhé vězení je nevyhnutelné," nechal se slyšet jeden z porotců.

mj TN.cz