nevzdává se

Při dřepu na Sophii spadlo závaží. Možná už nikdy nebude chodit

Na dívku spadlo v posilovně závaží
Zdroj: Profimedia
Sophie je odhodlaná znovu chodit.
Téma:

Jednadvacetiletá studentka Sophie Butlerová z Essexu skončila ochrnutá na vozíku, poté co na ni spadlo 68 kilové závaží. Sophie chodila do posilovny každý den. Každý den také opakovala stejný cvik, dřep, na posilovacím stroji. Při posledním posilování ale uklouzla a závaží na ni spadlo.

Při pádu jí závaží poranilo míchu. Mladá sportovní nadšenkyně tak skončila na vozíku a není jasné, jestli ještě někdy bude chodit. Jedinou nadějí byla složitá operace.

 

"Stalo se to ve stejný den, kdy jsem dostala svůj univerzitní diplom, chtěli jsme jít s tátou na večeři, ale já jsem nejdřív chtěla jít do fitka," popsala červencový incident Sophie pro Daily Mail.

 

"Zrovna jsem dokončovala poslední set, když jsem uklouzla a spadla na zem. Činka spadla na mě." Zaměstnanci tělocvičny okamžitě přispěchali Sophii na pomoc. Bolest se začala projevovat až po 20 minutách.

 

GALERIE: Na dívku spadlo v posilovně závaží

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Na dívku spadlo v posilovně závaží - 4

 

"Někdo se mě zeptal, jestli můžu hýbat s prsty u nohou. Nemohla jsem, v ten moment jsem si uvědomila, že je to vážné," řekla.

 

Po převozu do nemocnice jí lékaři oznámili, že má zlomenou páteř a ta tlačí na míchu. Řekli jí také, že musí do 12 hodin podstoupit složitou operaci, jinak už chodit nebude.

 

Sophii převezli do jiné nemocnice Queens v Romfordu, kde ji čekala osmihodinová operace. Lékaři vyztužili její páteř dvěma kovovými tyčemi a dvěma kovovými kolíky.

 

Po operaci Sophie nemohla sedět šest týdnů. Nechtěla se však vzdát své promoce a trvala na tom, že se ceremoniálu bude účastnit.

 

 

"Pro můj diplom jsem tvrdě dřela, byla jsem odhodlaná, že se promoce zúčastním. I když jsem musela být na vozíku, byla jsem na sebe velmi pyšná," popsala Sophie.

 

Sophie se nyní zotavuje v domácí péči a cvičí v místním rehabilitačním centru. Do tělocvičny měla nejprve problémy vkročit, protože trpěla posttraumatickým syndromem. Je ale velmi odhodlaná, že bude znovu chodit a dokonce chce pokračovat ve studiu psychologie. Než bude zase chodit, může trvat ještě několik let.

kik TN.cz