Česká Třebová

Při hádce sousedů o parkování se střílelo, do domu vnikla zásahovka

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 13:34
7.10. 2019 8:13
Téma:

Až policejní zásahová jednotka v neděli navečer "vyřešila" sousedský spor v České Třebové na Orlickoústecku. Lidé se tu měli pohádat kvůli parkování, starší muž pak údajně vytáhl zbraň a začal střílet.

Policisté se o vyhrocené hádce dozvěděli kolem nedělní čtvrté hodiny odpoledne. "Oznamovatel uvedl, že jde o spory ohledně parkování a že na místě měly padnout i výstřely. Na místo okamžitě vyjely dostupné policejní hlídky. Muž, který měl zbraň použít, se však zabarikádoval ve svém domě. Nekomunikoval ani s policisty, ani s vyjednavačem," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

 

Když se situace nezlepšila ani po dvou hodinách a hrozilo, že by si zabarikádovaný starší muž mohl ublížit, rozhodl velitel zásahu, že je čas na násilné vniknutí do domu.

 

 

"To provedla přivolaná zásahová jednotka. "Ta v domě zajistila 70letého muže a zbraň. Muž byl umístěn do policejní cely. Zákrok se obešel bez zranění," doplnila Janovská s tím, že vyšetřovatelé zatím nebudou poskytovat další informace.

 

Podle informací TV Nova byl střelec v době incidentu opilý, nadýchal více než promile. Podle svědků byla střelba extrémně hlasitá, jeden z nich řekl, že připomínala palbu dávkou ze samopalu. Policisté čin vyšetřují jako výtržnictví, obvinění zatím nepadlo.

TN.cz