Letecké neštěstí

Při havárii malého letadla zahynuli v USA tři lidé

V Texasu havarovalo na ulici malé letadlo, dva lidi jsou zraněni
Zdroj: TV Nova
Petr Barták
Petr Barták
27.2. 2021 4:27
Téma:

Tři lidé přišli v pátek o život při havárii jednomotorového letadla v Gainesville v Georgii v USA. Letadlo havarovalo v rokli krátce po startu, informuje CNN.

Jednomotorová Cessna havarovala asi dvě míle severovýchodně od letiště Lee Gilmer Memorial v Gainesville, uvedla mluvčí Federálního úřadu pro letectví Emma Duncanová v prohlášení pro CNN.

 

Hasiči okresu Hall vyrazili k havárii kolem 18:00 místního času. Po příjezdu na místo objevili tři dospělé cestující, kterým už nebylo pomoci, uvedl v e-mailu pro CNN velitel hasičského oddělení okresu Hall Zach Brackett. Letadlo podle jeho slov mířilo na Daytona Beach na Floridě.

 

 

Podle velitele hasičského oddělení Gainesville Keitha Smitha spadlo křídlo letadla do ložnice mobilního domu, ve kterém právě večeřela rodina, která v něm žila.

 

"Obyvatelé přívěsu zrovna večeřeli, když křídlo prorazilo střechu a přistálo v jedné z ložnic," řekl Smith. "Naštěstí v té době v ložnici nikdo nebyl."

 

 

Havárii letadla oznámil kolemjdoucí na linku 911 krátce po 18.00 místního času, který si všiml trosek letadla na silnici. Trosky letadla byly rozesety na vzdálenost asi čtvrt až půl míle, řekl Brackett., který dále uvedl, že pět lidí muselo být evakuováno z jejich obydlí, které bylo poškozeno padajícími částmi letadla.

 

Nikdo z nich nebyl naštěstí zraněn. Vyšetřováním se zabývá Úřad šerifa okresu Hall a Národní rada pro bezpečnost dopravy.

 

Související témata:
TN.cz