Rychlý trest

Při honičce s policisty boural, pak mladík utíkal jen v bačkorách. VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
4.4. 2021 18:42
Téma:

Dvacetiletý mladík, který v Praze minulý víkend nejprve ujížděl před policejní hlídkou, boural a pak se snažil strážcům zákona utéct jen v bačkorách, se dočkal trestu velmi rychle. Už v úterý totiž stanul před soudem.

"Minulou sobotu večer přijal operační důstojník oznámení od občana, který si všiml, že před jeho domem v Praze 4 se stala nehoda. Bílá fabia tam nabourala do dopravní značky. Vzápětí volal na tísňovou linku jiný občan, který oznamoval, že poblíž ulice Na Strži se pohybuje bílá fabia, která nesvítí a jede v protisměru," přiblížila začátek případu policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

Policejní hlídka škodovku odpovídající popisu záhy dostihla. "V momentě, kdy se na policejním vozidle rozsvítily majáky, muž nejprve zajel ke krajnici, následně ale sešlápl plyn a ujížděl vysokou rychlostí. Během pronásledování poté projel křižovatkou na červenou," popsala Siřišťová. Únik bílé fabie ovšem skončil po pár stovkách metrů najetím na chodník a nárazem do betonové zídky.

 

 

Šoférův pokus o úprk po svých byl ještě kratší a skončil už po pár metrech. "Řidič nadýchal více než dvě promile alkoholu. Jelikož se jednalo o cizince bez dokladů, zavolali si policisté na pomoc kolegy z cizinecké policie. Ukázalo se, že se jedná o dvacetiletého muže, který má zákaz řízení a na území Česka je bez pobytového oprávnění. Auto, v němž muž havaroval, si v ten večer půjčil od kamaráda bez jeho vědomí a souhlasu. V době incidentu měl na nohou pouze bačkory," informovala Siřišťová.

 

Trest za večerní "vyjížďku" pak přišel velmi rychle. "Cizinec byl v úterý obvodním soudem odsouzený za neoprávněné užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí k úhrnnému trestu vyhoštění na dva roky a dalšímu zákazu řízení v délce dvou let," uvedla policejní mluvčí. Následně mladík dostal rozhodnutí o vyhoštění z členských států EU na dobu dvou let a výjezdní příkaz.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz