Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.7. 2018 10:30
Slova útěchy

Při jejich záchraně přišla o muže. Teď poslala dětem emotivní vzkaz!

Záchrana chlapců z jeskyně
Zdroj: Instagram, Profimedia.cz
Vdova po zemřelém záchranáři poslala chlapcům vzkaz

Manželka bývalého potápěče thajského námořnictva, který položil za záchranu 12 dětí a jejich trenéra život, promluvila. Popsala, jak jí statečný partner chybí, a poslala vzkaz zachráněným chlapcům.

Záchranu 12 chlapců a jejich kouče ze zatopené jeskyně v Thajsku sledoval celý svět. Neobešlo se to bez komplikací a ani bez obětí. O život nepřišlo žádné z uvězněných dětí, ale záchranář Samarn Kunan, který jim nesl kyslík.

 

K jeho smrti se teď vyjádřila vdova Valeepoan Kunanová. Na instagramu sdílela několik fotografií Samarna a připsala k nim emotivní vzkaz. "Tak moc tě miluji. Chybíš mi. Miluji tě, jsi celé moje srdce. Koho teď každé ráno políbím, až se vzbudím?" zoufá si.

 

Valeepoan oslovila ve svém příspěvku také fotbalový tým, při jehož záchraně potápěč zemřel. Nikdo by se nedivil, kdyby cítila zášť, protože ji operace připravila o nejbližšího člověka. Tak to ale není. "Chci jim vzkázat, aby se neobviňovali, nemohou za to," napsala.

 

 

15

GALERIE: Samarn Kunan s manželkou

Zdroj: Instagram

Samarn Kunan s manželkou - 5

Hodnocení:

 

Samarnovu statečnost vyzdvihl také šéf záchranné mise Narongsak Osottanakorn na tiskové konferenci. "Je to skutečný hrdina. Den, kdy zemřel, byl nesmírně smutný, ale tento žal jsme využili. Vnímali jsme, že položil život pro naši věc," uvedl. Požádal, aby si lidé Samarna vždy pamatovali.

 

 

Samarn Kunan byl bývalý člen elitní jednotky thajského námořnictva. Když se dozvěděl o chlapcích uvěznených v jeskyni, rozhodl se pomoci a přihlásil se jako dobrovolník. Zemřel 6. července, když nesl kyslíkové lahve do jedné ze skalních komor. Bylo mu 38 let.

 

Kolegové nechtěli dopustit, aby Samarnova oběť přišla vniveč, proto byli ještě více odhodlaní zachránit všechny chlapce. To se nakonec 10. července podařilo. Fotbalový tým i se svým trenérem strávili v jeskyni 17 dní.

Podívejte se, jak se zachránění fotbalisté, kteří byli uvězněni v jeskyni, setkali v nemocnici s rodinami:

 

epa TN.cz
Reklama