Tragédie v Turecku

Z trosek v Istanbulu zachránili holčičku (5), ležela tam 18 hodin!

Téma:

Počet obětí zřícení osmipatrové budovy v Istanbulu stoupl na tři. Záchranářům se podařilo z trosek budovy 13 lidí vyprostit, mezi nimi bylo i pětileté děvčátko. V ruinách leželo osmnáct hodin!

Osmipatrová budova v tureckém Istanbulu se z neznámých důvodů zřítila ve středu. Podle svědků se ulicemi nejprve ozvala mohutná exploze, po níž se budova zřítila, uvádí agentura Enex. V domě žilo celkem 43 lidí.

 

Na místo okamžitě vyrazily záchranné týmy, které se pustily do prohledávání trosek budovy. Do čtvrtečního odpoledne se jim podařilo z domu vytáhnout tři mrtvá těla a 13 zraněných lidí - tři z nich jsou podle záchranářů ve vážném stavu.

 

GALERIE: Z trosek v Istanbulu zachránili malou holčičku

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Z trosek v Istanbulu zachránili děvčátko - 4

 

Mezi zachráněnými byla i pětiletá holčička Havva. Záchranářům se podařilo s ní přes trosky navázat kontakt. "Právě teď s ní mluví. Doufáme, že s pomocí modliteb a snahou záchránářů se podaří tuto dívku zachránit," uvedl istanbulský guvernér Ali Yerlikaya. K úlevě všech malou Havvu z trosek vyprostili živou a odvezli ji do nemocnice.

 

Záchranáři prohledávali trosky celou noc. Při hledání často vyzývali k naprostému tichu, aby mohli naslouchat všem zvukům přicházejícím zespoda zřícené budovy, které by mohly znamenat, že jsou tam uvěznění další přeživší.

 

 

Mezi zachráněnými byl také devítiletý chlapec. Záchranářské práce stále nekončí, pod troskami by mohli být ukrytí další lidé. Kolik jich je, to nikdo netuší. Zatím není jasné, proč přesně se budova zřítila, to ukáže až vyšetřování, které započne po ukončení záchranných prací.

Související témata:
klma, sei TN.cz