hrozí pokuta

Trpělivost s masem se salmonelou došla! Budou ho kontrolovat

Kuřecí maso
Zdroj: Profimedia
Téma:

Příjemci drůbežího masa, u kterého Státní veterinární správa zjistí přítomnost salmonely v mase, budou muset další zásilky ze stejné země nechat laboratorně vyšetřit. Jinak je nebude moct uvést na trh. V případě porušení hrozí

Ministr zemědělství Miroslav Toman se ve čtvrtek dohodl se zástupci Státní veterinární správy, že při zjištění salmonely v drůbežím mase bude muset jeho dovozce další zásilky ze stejné země nechat laboratorně vyšetřit. Až poté je bude smět uvést na trh.

 

Ministr chce tímto krokem posílit kontrolu drůbežího masa, u kterého se v poslední době opakovaně našla salmonela.

 

"Zásadní je pro nás ochrana spotřebitelů. Státní veterinární správa nařídí individuálně těm subjektům, u kterých se najde drůbeží maso se salmonelou, povinnost každou další zásilku ze stejné země nechat laboratorně vyšetřit na zdravotní nezávadnost před dalším uvedením na trh," řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

 

Pokud se salmonela v mase prokáže, bude muset být celá šarže zlikvidována. Dovozci pak hrozí obrovská pokuta.Ta může dosáhnout až 50 milionů korun.

 

 

Vzhledem k opakovaným nálezům salmonely v drůbežím mase z Polska v poslední době se nová pravidla prozatím týkají pouze drůbežího masa. "Nejde o plošná opatření, ale o opatření, zaměřená na konkrétní subjekty, a to s ohledem na analýzu rizika," uvádí Vojtěch Bílý, tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství.

 

VIDEO: Vepřové maso bude dražší

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

mj TN.cz