Statistika nehodovosti

Při nehodách v létě zemřelo víc lidí než loni. Tento den je tradičně kritický

Sražený muž
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 10. 9. 2019
Téma:

V červenci a srpnu letos na českých silnicích zemřelo 118 lidí, což je o tři více než v roce 2018. Naopak se snížil počet zraněných a také celkový počet nehod, kterých se o prázdninách stalo téměř 18 tisíc.

V červenci při dopravních nehodách v Česku zahynulo 53 lidí, v srpnu 65. V letních měsících zaznamenali policisté 17 821 nehod, což je o 193 méně než v roce 2018. Letos v srpnu se oproti červenci stalo zhruba o 150 havárií více.

 

Ve srovnání s letními měsíci v roce 2018 se snížil počet zraněných při nehodách.

 

Tragický byl i první prázdninový víkend, který se ale do nově zveřejněných statistik nepromítl, protože nastal ještě na konci srpna. Při nehodách zemřelo devět lidí. Za celé prázdniny (od 28. června do 1. září) vyhaslo letos při haváriích 128 lidských životů.

 

 

Nejsmutnějším dnem na českých silnicích bylo pondělí 26. srpna, kdy zahynulo šest lidí. Vyrovnala se tak bilance z 5. června, kdy bylo stejně obětí. Obecně jsou nejtragičtějšími dny pátky, naopak nejméně nehod se stává v neděli.

 

Letos v létě při nehodách umírali nejvíce řidiči osobních aut a jejich spolujezdci. Na dalším místě jsou motorkáři, následují cyklisté a chodci. Nejčastější příčinou srážek bylo přejetí do protisměru, kde se poté řidič střetl s jiným vozem.

Podívejte se na reportáž o půlroční bilanci dopravních nehod na našich silnicích:

Související témata:
TN.cz