Zasahoval vrtulník

Při nehodě na D7 zemřelo dítě! Záchranáři ho oživovali marně

Téma:

Při nehodě na 10. kilometru dálnice D7 se vážně zranilo dítě, které na místě zemřelo. Policie zatím nemá přesné informace, na místě zasahují všechny záchranné složky. K nehodě letěl i záchranářský vrtulník. V Praze následně zkolabovala doprava kvůli hromadné nehodě osmi kamionů a dodávky.

"Mohu potvrdit, že na 10,5. kilometru došlo kolem 12:30 k dopravní události, kterou prošetřujeme. Zatím nevím ani to, zda šlo o nehodu či havárii. Záchranné složky tam stále operují," uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

 

Vážně se zranilo dítě. Záchranáři ho podle Šteinerové museli resuscitovat, což potvrdila i mluvčí záchranné služby. "Vážně zraněno bylo dítě školního věku, utrpělo zranění neslučitelná se životem," sdělila Petra Effenbergerová.

 

 

Lehce se zranil ještě další cestující, kterého záchranáři přepravili do spádové nemocnice. Dálnice je v místě nehody uzavřena, podle webu Ředitelství silnic a dálnic probíhají záchranné a vyprošťovací práce.

 

GALERIE: Tragická nehoda na D7

1
/
4
Zdroj: AKTU.cz
Tragická nehoda na dálnici D7

 

Policie odklání dopravu na 9. kilometru na Bouchalku, zpět na dálnici se řidiči dostanou na 18. kilometru u Knovíze. Omezení potrvá podle ŘSD až do 17:30.

 

Další vážná nehoda zcela zablokovala na 18. kilometru dálnici D0 ve směru na Ruzyni. "Ve čtvrt na dvě jsme přijali hlášení o nehodě tří kamionů a dodávky na dálnici D0 u sjezdu na Ořech," potvrdil policejní mluvčí Jan Rybanský. Celá situace se bohužel neobešla bez zranění, na místo vyrazil vrtulník.

 

Jeden z kamionů narazil do sloupu mýtné brány.

 

Následně byla informace doplněna, při hromadné nehodě se mělo srazit hned devět vozidel, z toho osm kamionů. Silnice byla dlouhé hodiny neprůjezdná.

 

 

Provoz na Pražském okruhu zcela zkolaboval, ve směru na Ruzyni měla kolona kolem půl jedné už čtyři kilometry, v opačném směru dva. Situace se nezlepšila ani odpoledne, až v půl páté byl provoz obnoven v jednom jízdním pruhu.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz