smrtelná nehoda

Při nehodě na Opavsku mladík vyletěl ze zadního sedadla, na místě zemřel

Ilustrační foto
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
2.10. 2020 8:39
Téma:

Krátce před čtvrteční půlnocí u obce Otice na Opavsku havarovala dodávka. Řidič a jeden ze spolujezdců utrpěli jen lehká zranění, jednadvacetiletý muž, který seděl na zadním sedadle, však při nehodě vyletěl z auta ven a na místě zemřel.

Tragická nehoda se stala v noci ze čtvrtka na pátek, čtyřicet minut před půlnocí, na hlavní silnici spojující Opavu s Hradcem nad Moravicí. Dodávku značky Mercedes Benz Vito řídil 24letý šofér, který zrovna projížděl katastrem obce Otice směrem na Opavu.

 

Podle policie řidič s největší pravděpodobností dostal na mokré silnici smyk, vyjel přes levý pruh do příkopu, kde se vůz přetočil a vrátil zpátky na silnici. Spolu s šoférem dodávkou cestovali i dva spolujezdci ve věku 24 a 21 let.

 

Jeden z nich a řidič se při nehodě lehce zranili a byli převezeni do Slezské nemocnice v Opavě. Takové štěstí však neměl 21letý mladík, který byl ze zadního sedadla vymrštěn z vozu ven. Jeho zranění byla natolik vážná, že přivolaní záchranáři už pro něj nemohli nic udělat a na místě zemřel.

 

 

"Celková škoda na majetku byla vyčíslena na 150 tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla pro řidiče negativně, při lékařském vyšetření mu byl odebrán i vzorek biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod drog," uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

 

Opavští kriminalisté nehodu budou nadále vyšetřovat. Zahájili trestní řízení kvůli "důvodnému podezření z přečinu usmrcení z nedbalosti."

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz