smrtelné nehody

Neštěstí na silnicích! Muž zemřel u Hradce Králové, další na Plzeňsku

Smrtelná nehoda u Stodu
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 1. 7. 2020
Téma:

Střet osobního auta s dodávkou u Hradce Králové si ve středu vyžádal život 73letého muže. Spolujezdkyni si převzali do péče lékaři, v nemocnici skončil i 22letý řidič dodávky. K silničnímu neštěstí došlo i v úterý večer na Plzeňsku, kde rovněž zemřel řidič osobáku.

Ve středu krátce po deváté ráno vyjížděly záchranné složky za Hradec Králové ke smrtelné nehodě. Dodávka se střetla s osobním vozidlem, jeho 73letý řidič na místě zemřel. 

 

"Osobní automobil VW Polo jedoucí ze Stěžer na Dolní Přím se čelně střetl s protijedoucí dodávkovým vozidlem, které na přehledném úseku silnice vyjelo do protisměru," uvedla mluvčí královehradeckých policistů Lucie Konečná.

 

Pro spolujezdkyni zesnulého řidiče přiletěl vrtulník, v péči lékařů skončil rovněž 22letý řidič dodávky. Policisté místo nehody uzavřeli, dopravu odklonili na objízdné trasy přes Roudnici a Nechanice.

 

 

"Veškeré okolnosti nehody jsou v šetření hradeckých dopravních policistů," doplnila Konečná.

 

GALERIE: Smrtelná nehoda u Hradce Králové

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Smrtelná nehoda u Hradce Králové - 4

 

Neštěstí se odehrálo také v úterý večer v Plzeňské ulici ve Stodu. Před sedmou večer tam vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému.

 

"Řidič cizí státní příslušnosti narozený v roce 1960 jel ve vozidle značky Opel Zafira a z dosud nezjištěných příčin došlo ke střetu s protijedoucím nákladním automobilem, které řídil muž narozený v roce 1968. Při dopravní nehodě došlo ke zranění spolujezdkyně z Opelu Zafira," popsala mluvčí policie Michaela Raindlová.

 

 

"Řidiči osobního vozidla již nebylo možné pomoci. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a likvidaci drobného úniku provozních kapalin," doplnili hasiči Plzeňského kraje.

 

Komunikace byla po dobu zásahu záchranářů, hasičů a policistů neprůjezdná.

drz TN.cz