Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 6. 2018
Srážka na přechodu

Při nehodě v Ostravě se vážně zranilo dítě. Policie hledá svědky

Nehoda na přechodu pro chodce - ilustrační - 3
Zdroj: TN.cz
Ilustrační snímek

Ostravští policisté od pondělního rána vyšetřují dopravní nehodu, při níž se vážně zranil teprve desetiletý chlapec. Na přechodu pro chodce ho srazilo osobní auto.

Policisté k nehodě vyráželi krátce před půl osmou ráno do Bohumínské ulice ve Slezské Ostravě. "Třicetiletý řidič Opelu Astra Caravan zřejmě nepřizpůsobil své chování situaci v provozu. Řidič se pravděpodobně plně nevěnoval řízení automobilu, stejně jako zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a přehlédl po přechodu pro chodce jdoucí dítě," upřesnila policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

 

Vzápětí opel dítě srazil, to se při pádu těžce zranilo. Policisté odhadují, že v péči lékařů zůstane řadu týdnů. Vyšetřovatelé na místě zajistili všechny dostupné důkazy a zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Zjistili, že řidič osobáku nebyl opilý. Zároveň policisté prosí případné svědky nehody, aby se jim přihlásili. Apelují především na řidiče nákladního auta, který v době nehody jel v pravém jízdním pruhu a nejspíš srážku dobře viděl.

 

 

"Veškeré informace přijmeme na lince 158. Za pomoc děkujeme," uzavřela Holčáková.

pez TN.cz