dopravní nehoda

Za smrt dvou lidí při nehodě dostal podmínku. Pozůstalí se bouří

David Pik
David Pik
30.6. 2020 13:10
Téma:

Řidič, který loni na jaře při dopravní nehodě u Vílance na Jihlavsku usmrtil dva lidi, dostal u okresního soudu v Jihlavě podmíněný trest. S tím ale nesouhlasí pozůstalí. Mladíkovi, který jel podle obžaloby rychleji, než měl, hrozilo až desetileté vězení.

Loňský 29. březen. Při čelním střetu v osobním autě zemřeli dva lidé. Jeli do práce na noční, jenže v zatáčce u Vílance na hlavním tahu z Jihlavy na Znojmo je srazil svým sportovním vozem Jakub Čtveráček.


"Z výsledků znaleckých posudků z oboru dopravy vyplynulo, že řidič jel nepřiměřenou rychlostí," informovala mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková.

 


Podle soudního znalce řidič před nárazem projížděl zatáčkou rychlostí 105 kilometrů v hodině. Přitom v místě je povolená pouze 70 kilometrová rychlost. Jakubu Čtveráčkovi hrozilo až desetileté vězení.


Šestadvacetiletý řidič dostal tříletý trest s pětiletou podmínkou a šest let nesmí řídit auto. Kromě toho bude muset navíc zaplatit pozůstalým stovky tisíc korun jako odškodné.


Podle závěrečného vyjádření soudu řidiči jako polehčující okolnost pomohlo, že už předem rodinám vyplatil dvoumiliónové mimosoudní vyrovnání. Přesto pozůstalé verdikt soudu zklamal.

sik TN.cz