Smrt cyklisty

Při nehodě zemřel Petr, policie na místě nakreslila smajlíka!

Smajlík na místě nehody
Zdroj: facebook
Téma:

Na slovenské policisty se snáší kritika. Po nehodě cyklisty označili místo, kde ležel, jako to dělávají vždycky. Jenže tentokrát nakreslili i oči a usmívající se pusu, takže to vypadá jako smajlík. Muž ale zemřel, a tak je taková kresba ještě o to nevhodnější.

Bouřlivá diskuze se strhla na sociální síti, kde svědek, který pomáhal se záchranou cyklisty, sdílel zarážející fotku. Policisté na silnici v obci Lovčica-Trubín nakreslili polohu, kde bezvládné tělo 41letého Petra leželo, píše portál pluska.sk.

 

Na tom by nebylo nic divného, kdyby neznázornili také oči a usmívající se ústa. Vzhledem k tomu, že byl muž těžce zraněn a po převozu do nemocnice zemřel, považují to mnozí Slováci za obrovský přešlap policie.

 

"Policajti z toho asi velkou tragédii nedělali a dokonce jsou i dobří malíři. Mám pocit, že někteří lidé mají laxní přístup a nevím, jestli se dozvíme pravdu, co a jak se stalo," napsal svědek k fotce. Příliš příjemná podle něj nebyla ani operátorka tísňové linky.

 

A lidé ho v komentářích v názoru o neprofesionalitě policistů podpořili. "Z*rd, co tam nakreslil smile face, je tupec a okamžitě by ho měli vysvléct z uniformy," rozčiluje se jeden z diskutérů. "Ten policejt je fakt trapný cynik," přidává se další.

 

 

Podle policie ale o žádný smajlík nejde a je to běžná praxe. "Z náčrtu dopravní nehody musí být patrné, v jaké poloze se osoba nacházela - jestli ležela na zádech, tedy tváří vzhůru, nebo na břichu. Nešlo o žádnou zábavu nebo dehonestaci," uvedla policejní mluvčí Mária Faltániová.

 

Nehoda se stala minulou středu (30. 5.) krátce po čtvrté hodině odpolední. "Podle svědka, který cyklistu našel, ležel na zádech a byl při vědomí. Jevil známky krvácivého zranění na hlavě," doplnila Faltániová. Muži policisté naměřili 4,17 promile alkoholu. Zemřel v noci na krvácení do mozku.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz