Neštěstí na plzeňsku

Při nehodě u Nýřan zemřeli čtyři lidé. Rodina vydala nové prohlášení

Srážka auta s vlakem - Kamenný Újezd u Nýřan - 4
Zdroj: TV Nova
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 15. 5. 2020
Téma:

Přibližně před třemi týdny došlo k tragické nehodě u Nýřan na Plzeňsku, při které zemřeli čtyři lidé. Zoufalá rodina tehdy založila transparentní účet, jehož prostřednictvím žádala o pomoc. Nyní prosí, aby lidé už peníze neposílali.

"Peníze jsme využili na zaplacení pohřbu. Prosíme, aby lidé už žádný finanční obnos neposílali,“ řekl TN.cz otec mrtvé Máši. Ten děkuje všem, kteří pozůstalým na zaplacení pohřbu přispěli.


K tragické události došlo v pondělí 27. dubna na nechráněném železničním přejezdu lokální trati z Nýřan do Heřmanovy Huti na severu Plzeňska. V autě tehdy cestovalo celkem pět lidí – 23letá Máša, 5letý Pepíček, 17letý Martin, 4letý Lukášek a 24letý Josef.

 


Auto, ve kterém rodina cestovala, vjelo na přejezd ve chvíli, kdy se blížil vlak. Výsledkem byla tragédie, při které zemřeli čtyři mladí lidé. Střet přežil pouze čtyřletý Lukášek, kterého už lékaři propustili domů.


Co tragickou nehodu zapříčinilo, zatím stále není jasné. Policisté případ stále prošetřují. "Vyžádali jsme si znalecké posudky z oboru dopravy a nyní čekáme na výsledky,“ informovala policejní mluvčí Ivana Jelínková.

 

Podívejte se na reportáž: 

TN.cz