Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.11. 2018 22:25
Zřícené letadlo

Potápěč pátral po tělech pasažérů, sám zemřel! Rodina nechce pitvu

V Indonésii se zřítilo letadlo - 3
Zdroj: Profimedia
Pátrání po troskách letadla pokračuje

Jeden z potápěčů zahynul v Jávském moři při pátracích akcích po troskách zříceného letadla společnosti Lion Air. Pátrací týmy stále hledají pozůstatky obětí a druhou černou skříňku.

Osmačtyřicetiletý potápěč přišel o život, když v moři hledal trosky Boeingu 737. Příčina smrti zatím není známá. Jeho rodina se rozhodla, že nechce, aby byla provedena pitva. Přála si ho ihned pohřbít.

 

Od soboty byly z nalezených pozůstatků identifikovány pouze čtyři oběti. Takzvanou černou skříňku objevili potápěči krátce po tragédii. Nyní ji chtějí vyšetřovatelé prozkoumat a dostat ven podrobné informace o průběhu letu. V úterý objevili v moři části trupu letadla.

 

Letadlo indonéské společnosti Lion Air, které směřovalo z Jakarty na Sumatru, v pondělí krátce po startu havarovalo a zřítilo se do moře u ostrova Jáva. Potopilo se do vod o hloubce 30 metrů, ale silné proudy hledání komplikují, informoval web news.com.au.

 

 

Na palubě se nacházelo 189 lidí. Při tragédii přišlo o život 178 dospělých cestujících, tři děti, dva piloti a šest dalších členů posádky. Havarovaný stroj Boeing nové generace byl teprve dva měsíce starý.

mj TN.cz