Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 3. 2018
milionové škody

Požár bioplynové stanice: Popálený muž a škoda 18 milionů

Požár bioplynové stanice u Kokořova ve statku Žitín - 1
Zdroj: HZS Plzeň

Hned čtyři jednotky hasičů vyjížděly v úterý odpoledne k požáru bioplynové stanice u Kokořova na Plzeňsku. Hořel tam spalovacího motor s generátorem elektrické energie. Při požáru se zranil jeden zaměstnanec, kterého vrtulník transportoval do nemocnice. Předběžná škoda je vyčíslená na 18 milionů korun.

Do areálu statku Žitín, kde se bioplynová stanice nachází, dorazily krátce po čtvrté hodině hned čtyři jednotky hasičů z nejbližšího okolí. V budově bioplynové stanice se vznítil spalovací motor s generátorem elektrické energie, která se tam vyrábí.

 

Na místo dorazili i záchranáři, při požáru se totiž poranil jeden ze zaměstnanců stanice. "Došlo k popálení jedné osoby, kterou přepravil vrtulník letecké záchranné služby na popáleninové centrum nemocnice Vinohrady," uvedl mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar.

 

Hasiči pak kontaktovali pracovníka ČEZu, který stanici odpojil od elektřiny. Následně požár šetrně uhasili. "Jednotky uchránily rozvodnou technologii a zásobníky s bioplynem. Příčina požáru je v šetření," řekl Poncar.

 

16

GALERIE: Požár bioplynové stanice u Kokořova ve statku Žitín

Zdroj: HZS Plzeň

Požár bioplynové stanice u Kokořova ve statku Žitín - 1

Hodnocení:

 

Předběžnou škodu vyčíslil majitel stanice na 18 milionů korun. Její skutečná výše je však ještě v šetření, experti nejprve musí zjistit přesnou příčinu požáru.

jva TN.cz