zásah v Krnově

Požár vyhnal z bytů desítky lidí! Další zachránili, dva skončili v nemocnici

Požár bytu v Olomouci - 7
Zdroj: hzsol.cz
Ilustrační foto
Lucie Krošová
Lucie Krošová
Aktualizováno 22:36
3.4. 2021 21:43
Téma:

Hasiči v sobotu večer zasahovali u požáru bytu v krnovské části Pod Cvilínem. Plameny zasáhly byt v pátém patře bytového domu. Budovu ještě před příjezdem požárních jednotek opustilo čtyřiadvacet lidí, sedmi dalším museli hasiči pomoct. Dva lidé skončili v nemocnici.

Na místo požáru vyjely čtyři jednotky hasičů. "Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut po půl sedmé večer. Operační středisko k události vyslalo profesionální hasiče ze stanice v Krnově, podnikovou jednotku Krnovských opraven a strojíren a s nimi dobrovolné hasiče z Krnova a Města Albrechtice," oznámil mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

 

 

Hořet začalo v pátém patře bytového domu. Budovu ještě před příjezdem hasičů opustilo čtyřiadvacet lidí, sedm jich hasiči zachránili pomocí výškové techniky a vyváděcích masek. Dva lidé se nadýchali zplodin, do péče si je proto převzali na místě zdravotníci. 

 

"Požár dostali hasiči pod kontrolu přibližně za půl hodiny po příjezdu k události, po likvidaci jednotky provedly odvětrání domu přetlakovou ventilací a kontrolu jednotlivých bytů." dodal Kozák.

 

Proč v bytě začalo hořet, zatím není jasné. "Okolnosti a příčiny požáru jsou předmětem dalšího šetření kriminalistů ve spolupráci s hasiči," sdělila policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Související témata:
TN.cz