tragický požár

Při požáru v Havířově zemřely dvě děti! Třetí se podařilo zachránit

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
18.5. 2020 18:38
Téma:

Při požáru v Havířově zemřely dvě děti. Třetí dítě se podařilo z ohně vysvobodit náhodnému svědkovi.

Oheň zachvátil jeden z bytů domu v Havířově-Šumbarku. Při příjezdu jednotek se z oken v prvním patře valil hustý dým a šlehaly plameny.

 

"Pět jednotek hasičů zasahovalo v pondělí odpoledne u požáru bytu v Havířově-Šumbarku. Požár nepřežily dvě děti, třetí dítě se podařilo zachránit kolemjdoucím mužem, který měl vykopnout dveře silně zakouřeného bytu, a je zraněné. Příčina vzniku a okolnosti požáru jsou v šetření," řekl Petr Kůdela, mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje.

 

Podle informací místní televize Polar zůstaly v ohni dvě děti předškolního věku. "Další dítě se podařilo zachránit ještě před příjezdem našich jednotek," uvedl ředitel karvinských hasičů Ivo Pieter.

 

 

Hasiči přijali oznámení o požáru kolem půl čtvrté odpoledne. Vyjely dvě hasičské jednotky z Havířova a Karviné, spolu se třemi jednotkami dobrovolných hasičů.

 

"Zásah hasičů byl v silně zakouřeném bytě 3+1 náročný, oheň dostali pod kontrolu za dvacet minut, dohašování jim zabralo více než hodinu," popsal Kůdela.

 

Na místě tragédie pracoval také hasičský traumatologický tým, který poskytl psychologickou péči jak zasahujícím hasičům a policistům, tak zejména zoufalým rodičům dětí.

 

GALERIE: Požár v Havířově

1
/
4
Zdroj: AKTU.cz
Požár v Havířově - 1

tbc TN.cz