ničivý živel

Požár v Paříži měl někdo založit úmyslně! Zemřelo osm lidí

Téma:

Nejméně osm lidí zemřelo při strašlivém požáru osmipatrové budovy v Paříži. Dalších 30 lidí bylo zraněno. Oheň se začal šířit v úterý brzy ráno. Požár nejspíš někdo založil úmyslně.

Jednotky hasičů vyrazily k boji s plameny v úterý brzy ráno, oheň se začal šířit ve vyšších patrech činžovního domu na západu Paříže. Kolem páté hodiny ještě hasiči neměli požár pod kontrolou, uvedla agentura AFP.

 

Při požáru zemřelo nejméně osm lidí. Záchranáři ošetřili 30 lidí, mezi zraněnými byli i hasiči. Některá zranění byla velmi vážná.

 

Okolní budovy musely být kvůli šlehajícím plamenům evakuovány. Na místě podle portálu RT zasahovalo kolem dvou set hasičů.

 

Mnoho lidí prchlo před plameny a dýmem na střechu budovy, další byli uvězněni na balkonech, odkud je museli evakuovat hasiči.

 

 

Zatím není jasné, co požár způsobilo, všechno ale napovídá tomu, že byl požár založen úmyslně, uvedla agentura AFP. Jednu z obyvatelek domu zadržela podle portálu LePoint policie.

 

GALERIE: Požár osmipatrové budovy v Paříži

1
/
4
Zdroj: ČTK
Požár osmipatrové budovy v Paříži - 1

 

"Paříž truchlí po dnešním požáru, který vypukl v budově v 16. okrsku. Bilance je strašlivá, nejméně sedm Pařížanů a Pařížanek přišlo o život, kolem třiceti bylo zraněno," napsala před upřesněním bilance pařížská starostka Anne Hidalgová.

 

Reportáž TV Nova:

Související témata:
klma TN.cz