zásah na Táborsku

Při požáru vybuchovaly chemikálie! Policisté obcházeli domy a varovali obyvatele

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 14. 7. 2020
Téma:

Půl hodiny před půlnocí vyjeli hasiči k rozsáhlému požáru galvanovny na Táborsku. Když přijely jednotky na místo, začaly se z hořící budovy ozývat výbuchy. Uvnitř pravděpodobně explodovaly chemikálie. Na místo byla kvůli možným škodlivinám povolána chemická laboratoř. Policisté varovali obyvatelstvo v okolí.

Hořet začalo v areálu firmy Brisk v Táboře. Do boje s plameny okamžitě vyjeli hasiči, kteří po příjezdu na místo nestihli ani pořádně připravit techniku k zásahu, když se začaly ozývat exploze.

 

"Po příjezdu táborské profesionální jednotky došlo pravděpodobně vlivem vysokých teplot působících na chemické látky uvnitř k několika postupným výbuchům, které rozbily skleněné výplně oken galvanovny. Nikdo nebyl zraněn," popsal mluvčí hasičů Vratislav Malý.

 

Hasiči prozkoumali vnitřek objektu, uvnitř bylo asi šest tun kyselin a šest tun louhu. U požáru zasahovalo zhruba 15 cisteren, chemický a velitelský kontejner, byla také povolána chemická laboratoř z Kamenice. Hasiči odebrali vzorky a měřili škodliviny v ovzduší.

 

 

"Hlídkou Policie České republiky bylo varováno obyvatelstvo v okolí. Zásah byl složitý přítomností velkého množství chemických látek. Na místo byl povolán také odbor životního prostředí z ORP Tábor. Zhruba v půl třetí ráno dostali hasiči požár pod kontrolu" doplnil Malý.

TN.cz