putoval na služebnu

Při propouštění našli u vězně kradené věci! Z basy chtěl odnést čerpadlo

Ukradené čerpadlo
Zdroj: Getty Images
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
13.1. 2021 13:49
Téma:

Někteří lidé jsou nepoučitelní. Své o tom ví také dozorci z karvinské věznice, kteří při propouštění vězně z výkonu trestu u něj našli věci, které mu nepatřily. Starší muž, který se snažil pronést lup v hodnotě téměř 20 tisíc korun, tak místo na svobodu putoval na policejní služebnu.

Při výstupní kontrole našli dozorci u staršího muže věci, které patřily věznici. "Dotyčný si měl přibalit různé oděvní svršky a doplňky v hodnotě přibližně 1000 korun a zároveň zařízení na bázi čerpadla v hodnotě 15 tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.


Muž středního věku z Českého Těšína se snažil pronést ven na svobodu například kalhoty, triko, čepici, ponožky a boty. Ve věznici v Karviné si odpykával trest za krádeže.

 


O víkendu měl být už propuštěn, místo toho však znovu putoval na policejní služebnu. Právě tam si vyslechl další obvinění. "Kriminalisté ho obvinili ze zločinu krádeže, za který mu hrozí až osmileté vězení,“ doplnila Štětínská.


Jak vysoký trest si muž původně odpykával policie neupřesnila. Kriminalisté se jeho případem nyní intenzivně zabývají. Trestní stíhání je však vedeno na svobodě.

 

Za krádež rukavic hrozí muži až osm let ve vězení. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz