Středočeský kraj

Při srážce aut na Kladensku zemřeli dva lidé. Jeden člověk se zranil

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 13. 8. 2020
Téma:

Mezi obcemi Kačice a Smečno na Kladensku se ve čtvrtek krátce před půl čtvrtou odpoledne srazila dvě auta. Náraz byl tak prudký, že jedno z aut odmrštil do pole. Na místě zemřeli dva lidé, jeden člověk se zranil. Zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému a vrtulník.

Podle informací TN.cz se zřejmě jednalo o čelní srážku. Zavinil ji prý zřejmě řidič BMW, který si z nehody odnesl zranění nohy. Dva lidé v protijedoucím autě srážku nepřežili. Přesnou příčinu a okolnosti nehody vyšetřují policisté.

 

"Z dosud nezjištěných příčin došlo ke srážce dvou osobních vozidel. Nehoda si vyžádala dvě smrtelná zranění. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému a aktuálně probíhá vyšetřování nehody," řekla policejní mluvčí Veronika Čermáková.

 

 

Podle informací mluvčího záchranné služby při nehodě zemřel pár jedoucí v jednom z aut. Jednalo se o seniory, muže a ženu. Muž z protijedoucího auta si zranil koleno a záchranáři ho převezli do kladenské nemocnice na chirurgii.

 

"Dnes v 15:23 jsme vyjeli k nehodě s vyproštěním osob mezi obce Kačice a Smečno. Po zjištění na místě zásahu se ukázalo, že šlo o čelní střet ve vysoké rychlosti. V jednom z vozidel byly zaklíněny dvě osoby. Jednu z nich jsme vyprošťovali bez použití hydraulického zařízení, druhou s ním," popsal na místě hasičský řídící důstojník.

 

 

Vyproštění jednoho člověka trvalo zhruba 15 minut. Oba těžce zraněné se záchranáři snažili resuscitovat, ale neúspěšně. "Jakmile bude událost zadokumentována, provedeme úklid a transport zemřelých osob," popsal řídící důstojník.

 

K dopravní nehodě došlo také na dálnici D7, kde se srazila čtyři osobní auta. Jeden vůz skončilo na střeše. Dva lidé na následky zranění zemřeli, několik dalších se zranilo. Silnice je neprůjezdná.

 

GALERIE: Smrtelná nehoda v obci Smečno

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
Smrtelná nehoda v obci Smečno - 1

 

GALERIE: Na dálnici D7 se srazila čtyři osobní auta

1
/
3
Zdroj: AKTU.cz
Vážná nehoda čtyř aut - 3

TN.cz