Pardubický kraj

Při srážce aut na Orlickoústecku se zranilo osm lidí, jeden člověk zemřel

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 12.9. 2019 22:12
Téma:

Vážná nehoda zablokovala silnici první třídy u obce Týnišťko na Orlickoústecku. Na místě bylo osm zraněných, jeden člověk svým zraněním podlehl. Po nárazu zezadu do kamionu zemřel i řidič osobního autave Středočeském kraji.

Dvě osobní auta se ve čtvrtek krátce po dvanácté hodině srazila na křižovatce silnic 35 a 315 u obce Týnišťko na Orlickoústecku. V autech cestovalo celkem devět lidí. Na místě bylo osm zraněných lidí, záchranáři vyslali i vrtulník. Jednoho člověka se lékaři pokusili oživit, ten však svým zraněním podlehl.


"Na místě zasahovalo pět jednotek požární ochrany. Jednu osobu hasiči museli vyprostit a mezi zraněnými jsou dvě děti," uvedli hasiči. Podle informací televize Nova by jednomu dítěti měly být dva roky. Silnice první třídy byla uzevřená několik hodin.
 

 

Jen o několik kilometrů dále se ve středu stala další smrtelná nehoda. Mezi Holicemi a Hradcem Králové zřejmě vyjel řidič nákladního auta ze svého pruhu a narazil do dodávky. Muž, který ji řídil, na místě zemřel. Řidič kamionu se zranil lehce, policie příčiny nehody vyšetřuje.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o smrtelné nehodě U Holic:

 

K tragické nehodě vyjeli i středočeští policisté a hasiči. Krátce před půl druhou odpoledne na 20,5 kilimetru D5 ve směru na Prahu narazilo osobní auto zezadu do kamionu. Řidič osobního auta zemřel.

 

TN.cz