Vážná nehoda

Auto se po nehodě odrazilo do lidí na chodníku. Celkem pět zraněných!

Srážka dvou aut v Sokolnicích na Brněnsku - 4
Zdroj: Policie ČR
Lucie Staničková
Lucie Staničková
4.6. 2020 17:54
Téma:

Ke střetu dvou osobních aut došlo ve čtvrtek odpoledne v Sokolnicích na Brněnsku. Při nehodě jedno z nich srazilo tři chodce. V nemocnici skončilo celkem pět lidí.

"Šlo o nehodu dvou osobních aut, kdy jedno z nich řídil devětatřicetiletý cizinec, který podle svědků ve vyšší rychlosti nedal na křižovatce přednost jinému autu. To bylo po srážce vymrštěno na blízký chodník a trávník, kde v té době byla skupinka chodců,“ popsal nehodu pro TN.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek.


Záchranná služba vyslala na místo také vrtulník. "Ošetřili jsme pět zraněných, dva z jednoho vozu a tři chodce,“ potvrdila mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

 


Řidič se spolujezdcem byli zranění lehce a po ošetření je záchranáři převezli do brněnské bohunické nemocnice. Zranily se také dvě ženy. Jednu z nich záchranáři s podezřením na těžké zranění letecky transportovali do Fakultní nemocnice U svaté Anny v Brně.


"Dále jsme ošetřili ženu se středně těžkým poraněním, kterou jsme převezli sanitkou do Úrazové nemocnice Brno,“ dodala Bothová. Lehčí poranění utrpělo také jedno dítě, které záchranáři převezli do Dětské nemocnice.


Cizinec vyvázl bez zranění. Prokázalo se však, že za volant sedl opilý. "Dechová zkouška u devětatřicetiletého muže byla pozitivní. Nadýchal 2,2 promile,“ řekl Malášek.


Okolnosti nehody policie dál prošetřuje.

 

GALERIE: Srážka dvou aut v Sokolnicích na Brněnsku

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Srážka dvou aut v Sokolnicích na Brněnsku - 4

TN.cz