smutný osud

Při tragické nehodě zemřela žena na vozíku. Jela pro děti do školky

Žena, která zemřela při nehodě v obci Oleška
Zdroj: AKTU.cz, Facebook
Žena, která zemřela při nehodě v obci Oleška
Téma:

Středeční srážku s kamionem u obce Oleška nepřežila žena na invalidním vozíku. Hedvika byla na cestě do školky, aby vyzvedla své dvě děti. Tragédie zasáhla celou obec.

"Musíme na to pořád myslet. Všechny nás to moc zasáhlo. Nemůžeme se ani soustředit na práci," popsal starosta Oleška Jaroslav Vedral. "Znal jsem Hedviku osobně. Byla to moc hodná žena," popsal. "Dědeček dětí pracuje u nás na úřadě," dodal.

 

Hedvika měla za sebou těžký osud, se kterým se ale statečně poprala. Po vážné nehodě skončila na invalidním vozíku. To jí ale nezabránilo, aby založila rodinu. Oba synové se Hedvice narodili, když už byla připoutaná na vozík.

 

 

GALERIE: Žena, která zemřela při nehodě v obci Oleška

1
/
10
Zdroj: facebook
Žena, která zemřela při nehodě v obci Oleška - 3

 

Na fotografiích je vidět, že měla se syny krásný vztah. Na jednom ze snímků spolu všichni tři tančí. "Tanec s dětmi - nebo spíš děti si točí s maminkou," stojí u fotografie. Podle starosty se o její syny bude mít kdo postarat. "Matku už jim nikdo nenahradí. Mají ale tatínka a prarodiče," popsal Vedral.

 

Na dotaz redakce TN.cz, jestli obec plánuje založit sbírku na podporu chlapců, starosta také odpověděl. "To je dobrý nápad. Ještě jsme nad tím nepřemýšleli. Je to velice čerstvé. Pokud bude rodina souhlasit, tak zřejmě založíme," dodal.

 

Nehoda se stala ve středu okolo poledne. "Řidička vozu Volkswagen jela ze směru od Kolína na Prahu a z neznámých důvodů vjela do protisměru, kde se srazila s nákladním vozem," uvedla mluvčí kolínské policie Martina Fejfarová. Hedvika po srážce utrpěla velmi vážná zranění, kterým na místě podlehla. Příčinu nehody policie vyšetřuje.

 

Hedvičin osud nebyl lidem lhostejný ani za jejího života. V loňském roce se lidé složili na nový vozík. "Chtěla bych jmenovitě poděkovat všem, kteří se podíleli na tom, že si budu moct brzy vyjet na novém vozíčku," napsala na v říjnu na Facebooku: "Vážím si každé koruny od kohokoliv! Lidská solidarita ještě nevymizela a to je fajn! Všem spoustu zdraví, lásky a Božího požehnání! Díky!"

ham TN.cz