Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

vážná zranění

Při vážné nehodě se zranilo 5 lidí, na místo musel letět vrtulník

Dopravní nehoda u Sadové
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Hned ke dvěma vážným nehodám museli v neděli vyjíždět královéhradečtí hasiči. U Osic osobní auto srazilo cyklistu, kterého musel do nemocnice přepravit vrtulník. U Sadové se pak odpoledne srazila dvě osobní auta, zranilo se celkem pět lidí, i v tomto případě musel jednoho zraněného přepravit vrtulník do nemocnice.

Do Osic na Hradecku vyjížděly jednotky Integrovaného záchranného systému krátce před půl devátou ráno. Automobil tam srazil osobu jedoucí na kole. Cyklista utrpěl velmi vážná zranění, musel pro něj vyrazit vrtulník.

 

"Zraněnou osobu transportoval vrtulník do nemocnice. Po došetření nehody policií zajistili hasiči úklid komunikace. K dopravní nehodě byl přivolán také psycholog hasičů, který poskytl zúčastněným první psychologickou pomoc," přiblížila mluvčí hasičů Martina Götzová.

 

K další vážné nehodě vyjížděli hasiči, policisté a záchranáři krátce před druhou hodinou odpoledne. Hlavní silniční tah mezi Hradcem Králové a Hořicemi zablokovala vážná dopravní nehoda dvou osobních automobilů.

 

 

"Při nehodě došlo ke zranění celkem pěti osob, z toho jedna osoba zůstala po nehodě ve voze zaklíněna a hasiči ji museli vyprostit. Jednu osobu transportoval do nemocnice vrtulník letecké záchranné služby, další převezly sanitky. Automobily byly po nehodě značně poškozeny, přičemž jeden skončil po nárazu mimo komunikaci v příkopu," popsala Götzová.

 

Komunikace musela být po dobu zásahu jednotek Integrovaného záchranného systému a vyšetřování uzavřena.
 

klma TN.cz